Skip to main content
Jesteś tutaj: Home / Aktualności / Zmiany w tabelach opłat i prowizji.

Zmiany w tabelach opłat i prowizji.

    Bank Spółdzielczy w Gorzycach niniejszym informuje, że od dnia 12 grudnia 2019 r. wprowadza zmiany w tabelach opłat i prowizji, które są następstwem wejścia w życie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/516 z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie płatności transgranicznych i opłat za przeliczanie waluty. Wprowadzone zmiany związane są z wejściem w życie w/w Rozporządzenia i wynikają przede wszystkim z obowiązku dostosowania:
  – opłat stosowanych  przez Bank za realizację przelewów SEPA w EUR do banków zagranicznych do opłat za realizację przelewów ELIXIR w PLN,
  – opłat pobieranych przez Bank za realizację przelewów Target/SWIFT w EUR do opłat za realizację przelewów SORBNET w PLN,
  – opłat za wypłaty gotówki w ramach transgranicznych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego w EUR do opłat za wypłaty gotówki w innych bankomatach w kraju (bankomatach prowizyjnych).
    Ponadto informujemy, że wprowadzane zmiany nie powodują podwyższenia opłat i prowizji dla Klientów, z wyjątkiem opłaty za realizację przelewów SORBNET 2 w PLN, która ulega podwyższeniu o 6 zł.

Więcej o zmianach tabeli opłat i prowizji:

1. Wykaz zmian RB

2. Wykaz zmian ROR

3. Wykaz zmian PRP

4. Wykaz zmian Mastercard