Skip to main content
Jesteś tutaj: Home / Aktualności / Nowy sposób autoryzacji płatności kartą w internecie

Nowy sposób autoryzacji płatności kartą w internecie

Informujemy, że od dnia 01.01.2021r. obowiązywać będzie nowy sposób autoryzacji płatności kartą w internecie (e-commerce).

 

Realizacja transakcji internetowych kartami płatniczymi odbywa się z wykorzystaniem zabezpieczeń 3D Secure (jest to dodatkowe zabezpieczenie transakcji doknywanych bez fizycznego użycia karty).

 

W chwili obecnej każdy klient posiadający kartę płatniczą ma domyślnie włączoną usługę 3D Secure z jednym uwierzytelnieniem tj. hasłem 3D Secure.

 

Od 1 stycznia 2021r. w przypadku realizacji transakcji internetowych zostanie wprowadzony dodatkowy czynnik uwierzytelniający 3D Secure w postaci kodu PIN.

 

Aktywacja drugiego czynnika tj. kodu PIN, jest możliwa po zalogowaniu się do portalu „Kartosfera”. W zakładce „3D Secure” mozna ustawić KOD PIN do transakcji internetowych. Kod PIN będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydawanych w przyszłości kart.

 

Od 1 stycznia 2021r. przebieg transakcji będzie wyglądał następująco:

1. Klient, który jest zarejestrowany w portalu Kartosfera i zdefiniował kod PIN na www.kartosfera.pl, otrzyma prośbę o podanie kodu PIN, po podaniu poprawnego PIN, otrzyma kolejnego smsa z hasłem 3D Secure.

2. W przypadku, gdy klient nie dokona ustanowienia kodu PIN do transakcji internetowych, po 01.01.2021r. transakcja nie zostanie uwierzytelniona, a tym samym będzie nieskuteczna.