Skip to main content
Jesteś tutaj: Home / Usługi / Płatności mobilne / Płać telefonem jak kartą – GOOGLE PAY

Płać telefonem jak kartą – GOOGLE PAY

Czym jest Google Pay?

Google Pay to szybki sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Bezpieczeństwo

Podczas płatności w sklepach Google Pay nie jest udostępniany numer karty, ponieważ wszystkie dane karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Sprzedawca widzi tylko wirtualny numer konta przypisany do Twojej karty. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia – gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

Co jeśli zgubiłem telefon lub ktoś mi go ukradł?

Gdy Twój telefon jest odblokowany, ktoś może użyć go do robienia zakupów w sklepach. Jeśli nie możesz znaleźć telefonu lub został on skradziony, możesz go zlokalizować, zablokować lub usunąć z niego dane, korzystając z usługi Znajdź moje urządzenie (https://support.google.com/accounts/answer/3265955). Aby sprawdzić położenie swojego urządzenia musisz mieć udostępnione funkcje lokalizacyjne.

Jeśli zablokujesz urządzenie, korzystanie z Google Pay nie będzie możliwe.

Google Pay nie przechowuje danych kart na telefonie, dlatego osoba, która go znajdzie lub ukradnie, nie będzie miała do nich dostępu, nawet jeśli telefon jest odblokowany.

Kiedy dane z karty zostaną powiązane z kontem Google?

  • jeśli kupisz produkt lub usługę Google (np.aplikację czy film w Google Play)
  • gdy dodasz karty bezpośrednio w aplikacji Google Pay lub przeglądarce Chrome

Więcej informacji na temat danych Twoich kart zapisanych w Google znajdziesz na pay.google.com