Skip to main content
Jesteś tutaj: Home / Usługi / Płatności mobilne / SwatchPAY

SwatchPAY

Tarcza wybranych modeli zegarków Swatch jest wyposażona w chip NFC. Zastępuje on dane karty unikalnymi identyfikatorami. Dzięki temu w momencie płacenia wystarczy przyłożyć zegarek do terminala. Nikt nie zobaczy danych karty ani innych informacji o płatności. Zegarki Swatch są analogowe, zatem nie wymagają wprowadzania kodu PIN na tarczy, a transakcje są potwierdzane na terminalu płatniczym, podobnie jak w przypadku kart i transakcji zbliżeniowych.

Użytkownik zegarka Swatch ma do wyboru trzy metody, aby stokenizować  swoją kartę płatniczą, czyli powiązać ją z zegarkiem:

1. Samodzielna aktywacja płatności. W tym celu należy użyć lub pobrać na swój telefon aplikację SwatchPAY! by wearonize, która łączy się z zegarkiem poprzez moduł NFC telefonu i zapisuje odpowiednie informacje o stokenizowanej karcie na zegarku. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

2. Aktywacja płatności w autoryzowanym sklepie Swatch, gdzie pracownik pomoże przeprowadzić rejestrację karty płatniczej w usłudze SwatchPAY!

3. Dodanie karty płatniczej do usługi w momencie zakupu zegarka w autoryzowanym sklepie internetowym Swatch. W procesie zakupu zegarka należy wybrać opcję aktywacji płatności zegarkiem i postępować zgodnie z instrukcją.

SwatchPAY! można płacić wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe. W momencie płatności nie trzeba mieć przy sobie telefonu, ani być w zasięgu Internetu, wystarczy zegarek z dodaną wcześniej kartą.